polski angielski
CMC-LOTOS - Strona główna
margines lewy
top lewy top prawy
 
Zapisz się do naszej listy mailingowej, by
być zawsze na bieżąco!
Pobierz zawartość działu:
Czytaj następny: Ćwiczenia z maczugami
Ćwiczenia

Wstęp do ćwiczeńPobierz:

 


Rekonstrukcja jedwabnego płótna z 168 roku p.n.e. odkopana w Mawangdui.
Demonstruje 44 postaci wykonujące lecznicze ruchy znane jako daoyin.

Rekonstrukcja jedwabnego płótna z 168 roku p.n.e. odkopana w Mawangdui.

Ilu lekarzy lub terapeutów motywuje nas do ćwiczeń?
W medycynie chińskiej z reguły zalecane jest praktykowanie chińskich sztuk walki jak tai chi, qi gong, lub ćwiczeń taoistycznych.
Na tej stronie, z chińskich ćwiczeń, prezentujemy tylko Zabawy Pięciu Zwierząt, które często prezentowane są w książkach dotyczących TCM. Przewrotnie, w Chinach bardzo trudno znaleźć nauczyciela praktykującego i nauczającego, dlatego wszystkie osoby zainteresowane tym ta tematyką zachęcamy do wysłania swojego zgłoszenia na adres:
biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl

Z ćwiczeń, które nie są wspomniane na tej stronie, a polecane są pacjentom w naszym Ośrodku, możemy wymienić: pięć tybetańskich ćwiczeń (pięć rytuałów), które proste są do wykonania i mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Kolejne z mało znanych ćwiczeń to ćwiczenia z maczugami, które również mają zdrowy wpływ na ciało, co odczuwają wszyscy, którzy zaczęli ćwiczyć.
Ćwiczenia fizyczne poprawiają zdrowie i aktywność codziennego życia. Mogą być trudne do wykonania dla osób słabych lub chorych, ale są możliwe, gdy zaczynamy od niewielkiego wysiłku, który stopniowo zwiększamy. Choroby lub dolegliwości mogą być pokonane znacznie szybciej, jeśli leczenie połączymy z ćwiczeniami, które to stymulują aktywność enzymów i cyrkulację we wszystkich częściach ciała. Poprzez zwiększoną cyrkulację zwiększamy dostarczenie tlenu, wszystkich odżywczych i terapeutycznych elementów do każdej komórki, jak również bardziej efektywnie eliminujemy toksyny

Cywilizowany świat i niezdrowe warunki, w których musimy żyć i pracować, wymagają od nas byśmy zastanowili się nad wyborem jakiejś formy aktywności, która jest ciału absolutnie niezbędna by mogło prawidłowo funkcjonować. Nasze ciała są stworzone do poruszania się. Jeśli nie poruszamy się, nasze ciało zaczyna się psuć. Jak pokazują dotychczasowe badania, najważniejszą rzeczą jest utrzymanie w dobrej formie brzucha i kręgosłupa. Aby kręgosłup był elastyczny i sprawny musimy rozwinąć mięśnie po obu jego stronach. Wtedy limfa poprzez chrząstki dostaje się pomiędzy kręgi. Limfa jest tak ważna, gdyż tylko ona utrzymuje tkanki przy życiu.
Ćwiczenia pomagają zwiększyć przestrzeń dla połączeń nerwowych, które przechodzą przez kręgosłup.

Pobierz ten artykuł:
Pobierz zawartość działu: Ćwiczenia

Czytaj następny: Ćwiczenia z maczugami
   
  kwiatek
stopka mapa
Jeśli posiadasz ciekawe artykuły, które chciałbyś zobaczyć na łamach naszego serwisu, pytanie, sugestię lub propozycję zmian, czy też prowadzisz podobną działalność (sklep lub gabinet) i chcesz nawiązać kontakt - wyślij do nas swoje zgłoszenie.
LOTOS CMCtel: +48 (54) 251 34 99biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
   
Copyright © CMC-Lotos - wczasy odchudzające Wykonanie strony: Rafał Misiak i Sebastian Kubiś
Projekt graficzny: JKuik.design
Pozycjonowanie: Globnet
margines prawy