polski angielski
CMC-LOTOS - Strona główna
margines lewy
top lewy top prawy
 
Zapisz się do naszej listy mailingowej, by
być zawsze na bieżąco!
Czytaj poprzedni: Akupunktura
Pobierz zawartość działu:
Tradycyjna Medycyna Chińska

Stawianie baniekPobierz:

stawianie baniek

Stawianie baniek (terapia próżniowa) jest jedną ze starożytnych metod, używaną w Chinach, Wschodniej Europie, Afryce, która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, wzmacnia i odtruwa nasz organizm.

Na świecie używano różnych rodzajów baniek. W Afryce plemienni lekarze używali rogów zwierząt lub kokosowych skorup. W Chinach powszechnie robione były bańki z bambusa, zaś w Japonii powstał wyszukany system stawiania baniek z użyciem specjalnej pompki, która wysysała powietrze z bańki z umieszczonym w niej magnesem.

Obecnie raczej rzadko praktykowane jest stawianie baniek. Jeśli już to się zdarza to najczęściej, jako wspomaganie leczenia zapalenia płuc, oskrzeli i silnego przeziębienia. Spadek popularności baniek wynika najprawdopodobniej z braku zrozumienia ich działania i wpływu na organizm, a także z panujących przesądów. Niewielu z nas wie, ze stawianie baniek jest skuteczną i szybko działającą metodą leczenia.

Podczas stawiania baniek wytworzone podciśnienie wciąga skórę i sprawia, że naczynia krwionośne pękają. Krew, usuniętą z krwiobiegu, nasz organizm traktuje ją, jako ciało obce i uruchamia procesy obronne, które przy okazji zwalczają także zalążki choroby.

Stawianie baniek jest dobrym sposobem leczenia nadciśnienia, astmy, problemów żołądkowych, hemoroidów, czyraków, bólów
mięśni i stawów. Od dawna używane są do walki z wirusowymi infekcjami dróg oddechowych; katar, przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzeli i migdałków, zapalenie gardła i krtani. Pomagają także przy bólach głowy i migrenach. Stawianie baniek wzmacnia system odpornościowy organizmu i krążenie krwi. Poza tym postawienie baniek łagodzi stres i napięcie.

bańki zdrowotne

 

Pobierz ten artykuł:
Pobierz zawartość działu: Tradycyjna Medycyna Chińska

Czytaj poprzedni: Akupunktura
   
  kwiatek
stopka mapa
Jeśli posiadasz ciekawe artykuły, które chciałbyś zobaczyć na łamach naszego serwisu, pytanie, sugestię lub propozycję zmian, czy też prowadzisz podobną działalność (sklep lub gabinet) i chcesz nawiązać kontakt - wyślij do nas swoje zgłoszenie.
LOTOS CMCtel: +48 (54) 251 34 99biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
   
Copyright © CMC-Lotos - wczasy odchudzające Wykonanie strony: Rafał Misiak i Sebastian Kubiś
Projekt graficzny: JKuik.design
Pozycjonowanie: Globnet
margines prawy