polski angielski
CMC-LOTOS - Strona główna
margines lewy
top lewy top prawy
 
Zapisz się do naszej listy mailingowej, by
być zawsze na bieżąco!
Czytaj poprzedni: Turnus z glodówka lecznicza
Pobierz zawartość działu:
Czytaj następny: Turnus- Bespieczne odchudzanie i odkwaszanie
Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE Z MEDYCYNĄ CHIŃSKĄ - OCZYSZCZANIE ORGANIZMU NATURALNĄ DROGĄ DO ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCIPobierz:

Ośrodek Terapii Naturalnej w Dworku Janowickim kolo Ciechocinka zaprasza państwa na 3 dniowy (2 noclegi) aktywny wypoczynek połączony w dieta, gimnastyka, prelekcjami z zakresu profilaktyki zdrowotnej  i prezentacjami kulinarnymi. Wolny weekend to wspaniała okazja by zadbać o swoje ciało i ducha.

Nasz program pomoże państwu:

-  gruntownie wypocząć  ale jednocześnie rozruszać swoje ciało,

- oczyścić przewód pokarmowy i cały organizm,

- zapoczątkować proces pozbywania się zbędnych kilogramów

- poprawić nawyki żywieniowe

- ocenić stan swojego zdrowia korzystając z diagnostyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Lokalizacja:

Znajdujemy się na terenie gospodarstwa agroturystycznego Dworek  Janowicki  we wsi Kaźmierzewo, niedaleko Nieszawy i Ciechocinka, ok. 1km od trasy E75(1) Włocławek - Toruń. Dworek, malowniczo położony wśród pól i łąk , otoczony jest zabytkowym parkiem  i oferuje wypoczynek na łonie natury, w kameralnej atmosferze wiejskiej rezydencji ,  gdzie czas płynie wolniej  a ptaki śpiewają całą dobę.

Zakwaterowanie i baza rekreacyjna:

Stylowe, XIX wnętrza dworu, wprowadzą państwa w nastrój minionej epoki a przestronne 1 i 2 osobowe pokoje, zapewnią wszelkie wygody teraźniejszości - łazienkę, TV, radio, dostęp do Internetu. Dysponujemy też dwupokojowym apartamentem rodzinnym.

Goście mogą korzystać z sali gimnastycznej, mini-siłowni, sauny, trampoliny, stołu do ping-ponga i basenu odkrytego (latem). Polecamy spacery po naszym rozległym i ciekawie ukształtowanym parku - miłośników bardziej aktywnego wypoczynku zapraszamy na Nordic Walking . Wieczorem można ogrzać się przy kominku w salonie lub skorzystać z sauny. Do dyspozycji gości są rowery i łódka. 

Program:

1.       Każdy dzien. rozpoczynamy gimnastyką, na której  uczestnicy zapoznają się ze specjalnie dobranymi  ćwiczeniami taoistycznymi, tybetańskimi, ćwiczeniami oddechowymi i automasażem. Gimnastykę zakończymy krótkim biegiem po parku dającym intensywne natlenienie i energię przed śniadaniem.

2.       Podczas pobytu będą państwo mieli okazje spróbować kuchni  dietetycznej opartej na warzywach i owocach,   koktajli błonnikowych i  zup warzywnych przygotowywanych gotowanych według receptur Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.  Podczas prezentacji nauczycie się państwo sami je przyrządzać. Udowodnimy, że zdrowe posiłki mogą być łatwe do przygotowania, smaczne i zbalansowane energetycznie.

3.        W ciągu dnia przewidziane są  prezentacje podstawowych zabiegów  terapeutycznych TMC z uwzględnieniem  różnych technik masażu, moksy czy stawiania baniek. Celem zabiegów jest wspomaganie naturalnego procesu oczyszczania organizmu i wydalania  toksyn.

4.       W programie będą też intensywne spacery po parku (Nordic Walking), ćwiczenia na trampolinie, gra w ping-ponga, przejażdżki na rowerze i strzelanie z łuku. 

5.       Każdy uczestnik będzie miał możliwość skorzystania z konsultacji z terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, podczas której otrzyma ocenę stanu swojego zdrowia i dowie się jaki tryb życia i dieta są dla niego najlepsze aby pozostać zdrowym.  Chętni otrzymają indywidualnie  opracowaną terapię ziołową.

6.       Podczas prelekcji będzie zaprezentowany program rewitalizacji i edukacji zdrowotnej , którego przestrzeganie jest  absolutnie niezbędne w celu zachowania zdrowia i życia i prawidłowej regeneracji Komorek.  Wiedza na temat zdrowego stylu życia i żywienia jest obecnie bardzo rozbudowana a książek i teorii na ten temat tak wiele, ze często trudno wyrobić sobie własne zdanie i wybrać właściwą drogę aby uzyskać długotrwały pozytywny efekt zdrowotny. Dlatego tez, mimo ze nie ma jednej, uniwersalnej drogi pasującej dla każdego, przygotowaliśmy dla państwa  zestaw informacji i wskazówek  co robić i jak się odżywiać aby zachować zdrowie i sprawność fizyczną na długie lata. 

7.       Wieczorami,  po kolacji składającej się z pysznego koktajlu błonnikowego, będzie okazja skorzystania z tradycyjnej sauny  (z tradycyjnym piecem na drewno), która  sprzyja odchudzaniu i pozbyciu się toksyn przez skórę. Dodatkowo,  aby zgodnie z zaleceniami medycyny chińskiej uwolnić więcej toksyn przez skórę stóp, przygotujemy dla państwa  kąpiel ziołową  dla stóp.

8.       Chętni, jeśli starczy czasu, będą mogli wybrać się na tężnie lub basen solankowy do Ciechocinka .

 

Program przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w każdym wieku – dla osób starszych ćwiczenia będą dostosowane do ich możliwości.  Na koniec każdy z uczestników otrzyma opis  ćwiczeń do kontynuowania w domu, zalecenia dietetyczne i przepisy koktajli błonnikowych.

 

 Cena : 390zl  (w cenie zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie i udział w programie)

 Prosimy o zgłaszanie chęci  uczestnictwa , termin będzie ustalony  jeżeli zgłosi się odpowiednia ilość uczestników. 

Osoby zainteresowane pogłębieniem tematu i realizowaniem programu w formie rozszerzonej będą mogły uczestniczyć w  ll i lll części  warsztatów. Można także dołączyć  do organizowanych na bieżąco tygodniowych lub 14-dniowych Turnusów Terapeutycznych z Medycyną Chińską (z zabiegami).

 

 

 

Ośrodek Terapii Naturalnej

Kaźmierzewo 37

87-732 Lubanie

Tel: 542513499

www.osrodekterapiinaturalnej.pl

Pobierz ten artykuł:
Pobierz zawartość działu: Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy
   
  kwiatek
stopka mapa
Jeśli posiadasz ciekawe artykuły, które chciałbyś zobaczyć na łamach naszego serwisu, pytanie, sugestię lub propozycję zmian, czy też prowadzisz podobną działalność (sklep lub gabinet) i chcesz nawiązać kontakt - wyślij do nas swoje zgłoszenie.
LOTOS CMCtel: +48 (54) 251 34 99biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
   
Copyright © CMC-Lotos - wczasy odchudzające Wykonanie strony: Rafał Misiak i Sebastian Kubiś
Projekt graficzny: JKuik.design
Pozycjonowanie: Globnet
margines prawy