polski angielski
CMC-LOTOS - Strona główna
margines lewy
top lewy top prawy
 
Zapisz się do naszej listy mailingowej, by
być zawsze na bieżąco!
Czytaj poprzedni: Kurs Masażu Chińskiego
Pobierz zawartość działu:
Czytaj następny: WARSZTATY TERAPEUTYCZNE Z MEDYCYNĄ CHIŃSKĄ - OCZYSZCZANIE ORGANIZMU NATURALNĄ DROGĄ DO ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCI
Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy

Turnus z glodówka leczniczaPobierz:

GŁODÓWKA

             „Niezależnie od tego,

              kto był ojcem choroby,

              złe żywienie było

              na pewno jej matką” 

                  - przysłowie chińskie

 


Kontrolowana głodówka to najskuteczniejszy sposób  oczyszczania ciała z toksyn  - proces ten nazywamy popularnie detoxem. Trwa on od 3 do 21, a nawet do 40 dni. W tym czasie powstrzymujemy się od spożywania posiłków. Można spożywać specjalnie dobrane mieszanki ziół, które pozwalają na lepsza eliminacje toksyn  z organizmu. Proces ten wspomagają zabiegi Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i ćwiczenia.

Tradycyjna głodówka polegająca tylko na nie przyjmowaniu pokarmów i piciu wody powoduje osłabienie, bole i zawroty głowy a w początkowej fazie stany zatrucia organizmu. Niedogodności te występują w znikomym stopniu przy zastosowaniu mieszanek ziół, które przyspieszają proces oczyszczania.

Dzisiejsza dieta obfituje w zdenaturalizowaną żywność, cukier i różne „ulepszacie” chemiczne, które pozbawiają pokarm wartości biologicznej. Konsekwencją tego jest upośledzenie mechanizmów oczyszczania w naszym organizmie, co skutkuje odkładaniem się toksyn w tkankach. To z kolei upośledza czynność naszych mechanizmów samooczyszczania się i ma zgubny wpływ na procesy samo leczenia. Jest to przyczyną powstawania coraz liczniejszych chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Głodówka jest dobra metodą na likwidację dysbioz jelitowych przejawiających się najczęściej zasiedleniem przewodu pokarmowego grzybami i pasożytami. Grzyby i pasożyty są prawdziwą plagą w warunkach zakwaszenia organizmu oraz występujących procesów gnilnych w jelitach. Olbrzymie spustoszenie następuje w momencie obniżonej odporności naszego organizmu. Najczęściej przyjmujemy antybiotyki, które niszczą naturalną florę bakteryjną jelit, która ma za zadanie ochronę przed nadmiernym rozwojem grzybów. Brak naturalnej osłony powoduje rozrost grzybni, której enzymy uszkadzają błonę śluzową i wewnętrzną ścianę jelit. Skutkuje to wzrostem przepuszczalności do krwioobiegu toksycznych substancji. Wraz z krwią do wątroby przedostają się lawinowe ilości toksyn, które muszą zostać usunięte. Wydolność wątroby jest ograniczona i powoli następuje zatrucie organizmu. Nie mniej narażona jest również trzustka.

Głodówka to czas, jaki dostaje od nas organizm, aby pozbierać się po latach złego traktowania. Ale dostrzec to możemy tylko w czasie spokojnej refleksji nad sensem i celem swojego życia.

Człowiek żyje z jednej czwartej swego pożywienia, z pozostałych trzech czwartych żyją lekarze - wiedziano o tym już przed wiekami w kraju faraonów. Po ucztach i wielkich świętach następowały posty, często dyktowane zaleceniami religijnymi, lub po prostu - przednówkiem, brakiem pożywienia. Współcześnie zdajemy się o tym nie pamiętać. Około sto lat temu szwajcarski lekarz Bircher- Benner zastosował z bardzo dobrym skutkiem głodówkę i dietę jarzynową w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Zwrócił on uwagę, że aby przywrócić zdrowie żywieniem należy stosować lecznicze głodówki lub diety warzywne. Ponad 100 lat temu leczniczym aspektem głodówki zainteresowali się niemieccy lekarze. W czerwcu 1880 roku, 40-dniowy post, który ze szczegółami relacjonowały niemieckie gazety, rozpoczął lekarz Tanner. Zrobił to, aby przekonać świat lekarski do tego typu leczenia. Głodówka jego zakończyła się sukcesem: wyleczeniem z różnych starych dolegliwości. Temat głodówki - w aspekcie leczniczym - stał się znowu aktualny. Powoływano się na zwierzęta, które gdy są chore, przestają jeść, narzucając sobie tym samym właśnie głodówkę leczniczą. W ślad za Tannerem poszło wielu lekarzy. Wydano kilka dzieł medycznych, powstało kilka ośrodków leczących głodówkami, a krótkie jedno i kilkudniowe głodówki stały się popularne wśród pacjentów. Dr. Redin, który odniósł wiele sukcesów w leczeniu u pacjentów różnych ciężkich schorzeń, takich jak nowotwory, arterioskleroza itp. określił głodówkę, jako operację bez skalpela. Określenie to, w którym jest wiele prawdy, przyjęło się i do dziś jest używane. Opisana metoda jest w Niemczech praktykowana od wielu lat i tamtejsze kasy chorych refundują pobyt w ośrodkach leczących głodówkami.

GŁODÓWKA - NA CZYM POLEGA I CZY  MOŻE  NAM ZASZKODZIĆ?

Głodówka, jest naturalnym procesem, który towarzyszył człowiekowi od momentu powstania. Homo sapiens posiada mechanizmy, odziedziczone po praprzodkach, które pozwalają mu na przetrwanie pewnego okresu czasu bez pożywienia. W innym przypadku na pewno nie byłby zdolny do przeżycia do chwili obecnej. Pozbawienie organizmu dopływu pożywienia z zewnątrz nie jest jednoznaczne z pozbawieniem go dostaw energii niezbędnej do życia. Organizm przestawia się, bowiem wówczas na tzw. odżywianie wewnętrzne, czyli pozyskiwanie energii w wyniku spalania zgromadzonych zapasów węglowodanów, białek i wreszcie tłuszczy.

Przez pierwsze dwa dni zostają zużyte zapasy cukru. Po dwóch dniach głodowania organizm zaczyna pobierać energię z białek, a następnie z tłuszczów, czyli pożytkuje własne zapasy. Jest to o tyle istotne, że w ten sposób pozbywamy się z organizmu toksyn. Najczęściej toksyny są połączone z białkami, ponieważ w ten sposób nasz organizm je neutralizuje. Nie ma innej metody na oczyszczenie z nich, jak pozbycie się zmagazynowanego białka.  Podczas gdy organizm odżywia się złogami, komórkami obumarłymi, chorymi i zapasami tłuszczu, oczyszcza się ze wszystkiego, co było w nim zbędne i zatruwało go, często skutkując chorobą. Poprzez ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia fizyczne, lepiej i szybciej spalają się złogi, toksyny skutecznie wydalają z organizmu a mięśnie są oszczędzane. Powstałe podczas głodówki niedobory zostaną uzupełnione w okresie odbudowy i adaptacji organizmu po przebytej kuracji.

Regulują sie związane z metabolizmem, rozregulowane funkcje organizmu. Poprzez głodówkę porządkowana jest praca, nie tylko organów biorących udział w przemianie materii, ale także innych, związanych z układem immunologicznym i nerwowym. W tych nowych warunkach, gdy zostanie zaprowadzony „porządek”, przy tak dużej „wydajności” wykorzystywania rezerw, organizm potrafi przeżyć całkiem nieźle przez wiele dni.

 Warto podkreślić, że nawet po okresach długotrwałych głodówek, narządy wewnętrzne nie tracą na wadze, podczas, gdy na przykład tkanka podskórna traci 95% swojej wagi (przy długotrwałej głodówce).

Przed nami głodówkę leczniczą przeprowadziło miliony ludzi na świecie, tysiące przypadków długich głodówek zostało opisanych pozytywnie w literaturze medycznej. Wszyscy pacjenci odnieśli duże korzyści zdrowotne z głodówek. Praktykujący ją mówią, że pierwsze trzy dni trzeba jakoś przetrzymać. Głód daje się we znaki najbardziej przez pierwsze 2- 3 dni. Później organizm przestaje dawać ten sygnał. Pierwsze wydalanie nieczystości rozpoczyna się przez skórę, która poci się częściej niż zazwyczaj i przez jamę ustną. Poszczący ma obłożony język i przykry zapach z ust., Aby wspomóc oczyszczanie należy często myć skórę i płukać jamę ustną. Późniejszy okres większość głodujących opisuje, jako przyjemny. Umysł się rozjaśnia i wszystko, co dotychczas było trudne, skomplikowane, bez wyjścia, zaczyna być widać w jasnym i prostym świetle. Poszczących ogarnia lekkość, euforia, radość życia, problemy zdają się wyglądać nieistotnie.

Najkrótszy okres głodówki, aby organizm mógł przestawić się na odżywianie wewnętrzne, spalić odpady i na nowo ustawić swoje funkcje, określa się na nie mniej jak 10 dni. Inna zasada mówi, że im dłużej ciągnie się choroba, którą chcemy wyleczyć i im bardziej jest zaawansowana, tym głodówka powinna być dłuższa. Grubsi pacjenci powinni stosować dłuższe głodówki.

PRZECIWSKAZANIA -CZY WSZYSCY MOGĄ PODJĄĆ GŁODÓWKĘ?

Niestety jest grupa schorzeń, które całkowicie eliminują pacjenta z tej metody. Są to przede wszystkim wszystkie choroby wyniszczające jak nowotwory, ostre choroby zakaźne w tym gruźlica, choroby o podłożu genetycznym, oraz niewydolność nerek, wątroby i płuc. Przeciwwskazania do głodówek to także starcze osłabienie, silna nadczynność tarczycy, choroby psychiczne i psychopatie. Także dzieci i oczywiście kobiety w ciąży nie powinny leczyć się głodówkami.

 

CZY GŁODÓWKĄ MOŻNA SIĘ WYLECZYĆ?

Jest duża grupa schorzeń, szczególnie przewlekłych procesów zapalnych różnych narządów i układów na przebieg, których głodówka ma bardzo pozytywny wpływ, nieraz dużo lepszy niż leki do tej pory stosowane - trudno jednak mówić tutaj o pełnym wyleczeniu. Na dzień dzisiejszy jest ona jednak na pewno jedną z najlepszych metod profilaktycznych w schorzeniach uważanych za tzw. cywilizacyjne.

Dolegliwości, które wspaniale leczy głodówka to: przede wszystkim zaburzenia w przemianie materii. Koronną dolegliwością, która doskonale poddaje się leczeniu to: nadwaga, artretyzm, reumatyzm, wszelkie zmiany zwyrodnieniowe. Także choroby organów trawienia: trzustki, żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego. Do drugiej grupy schorzeń, również dobrze poddających się leczeniu głodówką należą: choroba wieńcowa, wszelkie choroby serca związane z nadmiarem cholesterolu, wysokie lub niskie ciśnienie, zapalenia żył, wszelkie zwapnienia. Trzecie - to zatrucia wszelkiego rodzaju, wywołane przez nadużywanie leków, lub przez sposób odżywiania. Do nich należą również alergie i katar sienny. Dobrze poddają się głodówkom również choroby skóry, jak łuszczyca, egzemy, trądzik, wrzody, a także choroby kobiece, szczególnie dolegliwości okresu przekwitania, zaburzenia w miesiączkowaniu, zapalenia jajników i przydatków, grzybice. Także dolegliwości nerwicowe, a w szczególności migreny, wyczerpanie nerwowe, bezsenność, zapalenie nerwów dobrze poddają się głodówkom.

 

JAKIE DAJE REZULTATY /KORZYSCI?

Celem terapii nie jest rozwiązanie wszelkich problemów, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lecz udzielenie pomocy w zwalczaniu kłopotów zdrowotnych przy udziale terapeutów, którzy mają pokierować pacjentami tak, by sami potrafili zadbać o zdrowie. Niestety, w życiu nie ma nic za darmo, o nasze zdrowie również musimy zadbać sami i często jest to ciężka praca. 

Tydzień głodówki pozwala zrzucić około 5-7 kilogramów głównie toksyn! Oraz równie tyle toksycznych myśli, negatywnych wzorców i przekonań. Daje niezawodny i trwały efekt oczyszczenia organizmu, uwalnia od stresu, zmęczenia i depresji. Uczucie głębokiego odprężenia i spokoju pojawia się na ogół trzeciego dnia. Oczyszczenie zachodzi na wszystkich poziomach- fizycznym, emocjonalnym, mentalnym. Ciało odmładza się o kilka lat. Psychofizyczne efekty są tak pozytywne, że kilkukilogramowy spadek wagi wydaje się być tylko efektem ubocznym i mało znaczącym. Poza tym: zmienia się zapach skóry (staje się jak u niemowlęcia), wyostrza się smak (z łatwością wyczuwamy toksyczne substancje w produktach spożywczych - organizm instynktownie wie, co dla niego jest korzystne), wyostrza się wzrok i słuch, poprawia się giętkość ciała, reguluje się ciśnienie i obniża poziom cholesterolu, podnosi się libido, pojawia się wewnętrzna równowaga, jasność i spokój umysłu

Regulują się wszystkie procesy wewnętrzne organizmu- pojawia się uczucie rześkości

Przy głodówce wszystkie stany zapalne ulegają znacznemu wygaszeniu, dzięki czemu organizm sam sobie radzi z chorobą bez wsparcia środkami farmakologicznymi. Pacjenci na czas kuracji mogą odstawić większość lekarstw. Z terapii korzystają wszyscy, zarówno pacjenci ze schorzeniami, jak i osoby zdrowe, które przybywają do nas w celach profilaktycznych. Po za wszystkim oderwanie się od zgiełku współczesnej cywilizacji ma zbawienny wpływ na naszą psychikę. Pozytywnym, następnym efektem głodówki jest także czas, jaki dostaje od nas przewód pokarmowy do pozbierania się po wieloletniej pracy. Odciążone organy wydzielnicze mogą się zregenerować. Po postoju, przewód pokarmowy na ogół uruchamia zdrowe, normalne funkcje, stąd częste są wyleczenia z cukrzycy, schorzenia dróg żółciowych, uciążliwych zaparć itp. Z wielu chorób - jak pokazuje doświadczenie - organizm może się wyleczyć jedynie sam.

 

Zanim rozpoczniemy terapie

Do głodówki najlepiej przygotować się tydzień lub twa tygodnie przed wyjazdem na turnus. W tym czasie jemy tylko owoce i warzywa, najlepiej na ciepło. Pijemy świeżo wyciśnięte soki warzywne i herbaty ziołowe.  Pozwala to na rozluźnienie tkanek narządów trawiennych i stopniowe kurczenie się żołądka, co doskonale przygotowuje do Terapii oczyszczającej.  Dobre przygotowanie do głodówki gwarantuje łatwość oczyszczanie i całkowity brak odczucie głodu podczas Terapii.

Nie powinniśmy stale odkładać przeprowadzenia głodówki, czekając aż zachorujemy. Organizm, z biegiem lat, stara się niwelować wiele zaburzeń, niedyspozycji, niedomagań, które przeszkadzają mu funkcjonować. Istnieją jednak pewne granice samo leczenia się organizmu. Jeśli w pewnym momencie nie pomożemy mu, przynajmniej przy wyrzuceniu odpadów, jego mobilność może się załamać. A już Hipokrates, zwany ojcem medycyny, mawiał: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TURNUSU Z GLODOWKA JEST ANOLOGICZNY JAK DLA TURNUSÓW Z MEDYCYNĄ CHINSKA


Cena 7-dniowego turnusu głodówkowegoz zabiegami  to 990zł

Przedlużenie pobytu o każdy kolejny dzień: 140zł

Pobierz ten artykuł:
Pobierz zawartość działu: Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy
   
  kwiatek
stopka mapa
Jeśli posiadasz ciekawe artykuły, które chciałbyś zobaczyć na łamach naszego serwisu, pytanie, sugestię lub propozycję zmian, czy też prowadzisz podobną działalność (sklep lub gabinet) i chcesz nawiązać kontakt - wyślij do nas swoje zgłoszenie.
LOTOS CMCtel: +48 (54) 251 34 99biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
   
Copyright © CMC-Lotos - wczasy odchudzające Wykonanie strony: Rafał Misiak i Sebastian Kubiś
Projekt graficzny: JKuik.design
Pozycjonowanie: Globnet
margines prawy