polski angielski
CMC-LOTOS - Strona główna
margines lewy
top lewy top prawy
 
Zapisz się do naszej listy mailingowej, by
być zawsze na bieżąco!
Czytaj poprzedni: Plakat
Pobierz zawartość działu:
Czytaj następny: Turnusy terapeutyczne z Medycyną Chińska
Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy

Wczasy odchudzające i oczyszczające z dietą owocowo-warzywnąPobierz:

OPCJA 1 

WCZASY ODCHUDZAJĄCE I OCZYSZCZAJĄCE Z DIETA OWOCOWO-WARZYWNĄ(wg.  dr. Ewy Dąbrowskiej) - bez ZABIEÓW


UWAGA: ORGANIZUJEMY TURNUSY PRZEZ CAŁY ROK , OD KAZDEJ SOBOTY z wyjątkiem świat. Zapraszamy na 7 lub 14 dniowe pobyty.


Opcja bez zabiegów: koszt turnusu dla osoby dorosłej bez zabiegow to 770zł wyżywienie i zakwaterowanie w Gospodarstwie Agroturystycznym Dworek Janowicki plus 140zł czesc terapeutyczna . Łączny koszt to 910zł/tydz. w pokoju dwuosobowym ).

Koszt zakwaterowania z wyżywieniem w pokoju jednosobowym wynosi  910zł/os.

 Zapraszamy wszystkich pragnących połączyć skuteczne odchudzanie z wypoczynkiem w okolice Ciechocinka, do malowniczo położonego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie ma swoją siedzibę Ośrodek Terapii Naturalnej. Uczestnicy  >wczasów odchudzajacych</strong>  będą mieli możliwość wzięcia udziału w  prelekcjach i ćwiczeniach, a także skorzystania z bazy rekreacyjnej. 

 Syndromem współczesnych czasów jest stres i pośpiech, dlatego coraz więcej osób szuka wypoczynku w takich miejscach gdzie można nie tylko odpocząć, ale również zadbać o swoje zdrowie, urodę a także zrzucić zbędne kilogramy i oczyścić organizm.

 

W CENIE TURNUSU:

 

Zakwaterowanie:

Komfortowe pokoje 1-2 osobowe (z dostawką) - kazdy z łazienką, TV i bezprzewodowym internetem. Uczestnik może otrzymać pokój wylącznie dla siebie, na zasadzie pokoju jednoosobowego, gdy w przypadku niepełnego obsadzenia turnusu bedzie taka możliwość.


Wyżywienie:

Śniadanie, obiad i lekka kolacja plus możliwość skorzystania z kuchni lub przygotowania posiłku tradycyjnego dla osób towarzyszących czy dzieci; owoce, woda mineralna, napoje i herbaty ziołowe dostępne cały dzień.

 

Do dyspozycji gości: Jadalnia, Salon, sala gimnastyczna, sala do ping-ponga, bilard, sauna, mini siłownia, materac magnetyczny, basen odkryty (latem), trampolina, rowery, strzelanie z luku, duży ogrodzony teren zielony i parking

 

Dla dzieci: Plac zabaw, mini zoo (koń, kozy, owce, kury ozdobne)

 

 

Program pobytu 7-dniowego będzie zawierał m.in.:

ü  Prelekcje dotyczące zdrowego stylu życia i żywienia w oparciu o >dietę owocowo-warzywną </strong> dr. E. Dąbrowskiej.

 ü  Pomiar ciśnienia tętniczego i kontrola wagi.

ü  Konsultację z terapeutą Medycyny Chinskiej na życzenie.

ü  Prezentacje różnych form ćwiczeń terapeutycznych i udział w nich

ü  Gimnastykę poranną : ćwiczenia tybetańskie i inne ćwiczenia dobrane indywidualnie do potrzeb uczetnikow turnusu

ü  Wycieczkę rowerowa dla chętnych.


Zajęcia odbywać się będą w miarę możliwości rano i wieczorem tak, aby pozostawić uczestnikom czas wolny w ciągu dnia.

Turnusy organizujemy na zasadzie indywidualnej lub grupowej w zależności od liczby chętnych i nie wpływa to na realizowany program pobytu.

 

 


OPCJA 2

WCZASY ODCHUDZAJĄCE I OCZYSZCZAJĄCE Z DIETA OWOCOWO-WARZYWNĄ I ZABIEGAMI TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHINSKIEJ

ORGANIZUJEMY TURNUSY PRZEZ CAŁY ROK , OD KAZDEJ SOBOTY z wyjątkiem świat. Zapraszamy na 7 lub 14 dniowe pobyty.

 Cena turnusu 7 dniowego: 770zł - wyżywienie i zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w Gospodarstwie Agroturystycznym Dworek Janowicki plus 490zł część terapeutyczno-zabiegowa. Koszt łączny 1260zł

Istnieje możliwość pobytu w pokoju jednoosobowym - wtedy koszt zakwaterowania z wyżywieniem wynosi 910zł/os.

  Zapraszamy wszystkich pragnących połączyć skuteczne odchudzanie z wypoczynkiem a także tych, którzy chcieliby się zapoznać z metodami terapeutycznymi Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w okolice Ciechocinka do malowniczo położonego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie ma swoją siedzibę Ośrodek Terapii Naturalnej. Uczestnicy >wczasów odchudzajacych</strong> będą mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach i prelekcjach, a także skorzystania z dobrodziejstw masażu chińskiego Tuina, akupunktury i innych zabiegów jak bańki czy moksa. Będzie też można sprawdzić stan swojego zdrowia zgodnie z diagnostyką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 Syndromem współczesnych czasów jest stres i pośpiech, dlatego coraz więcej osób szuka wypoczynku w takich miejscach gdzie można nie tylko odpocząć, ale również zadbać o swoje zdrowie, urodę a także zrzucić zbędne kilogramy i oczyścić organizm.

 

W CENIE TURNUSU:

 

Zakwaterowanie:

Komfortowe pokoje 2-3 osobowe (z dostawką) - kazdy z łazienką, TV i bezprzewodowym internetem. Uczestnik może otrzymać pokój wylącznie dla siebie, na zasadzie pokoju jednoosobowego, gdy w przypadku niepełnego obsadzenia turnusu bedzie taka możliwość.


Wyżywienie:

Śniadanie , obiadokolacja i lekka kolacja plus możliwość skorzystania z kuchni lub przygotowania posiłku tradycyjnego dla osób towarzyszących czy dzieci; owoce, woda mineralna , napoje i herbaty ziołowe dostępne cały dzień

 

Do dyspozycji gości: Jadalnia, Salon, sala gimnastyczna, sala do ping-ponga, bilard, sauna, mini siłownia, materac magnetyczny, basen odkryty (latem), trampolina, rowery, strzelanie z luku, duży ogrodzony teren zielony i parking

 Dla dzieci: Plac zabaw, mini zoo (koń, kozy, owce, kury ozdobne)

 

Program pobytu 7-dniowego będzie zawierał m.in.:

ü  Prelekcję dotycząca zdrowego stylu życia i żywienia w oparciu o >dietę owocowo-warzywną </strong> dr. E. Dąbrowskiej.

 ü  Prelekcję:, „Czym jest Medycyna Chińska?” oraz prezentację i degustację chińskich herbat ziołowych,
Herbata ziołowa składa sie z kilku do kilkunastu ziół. Mieszanka oparta jest na tradycji medycyny Chińskiej. Stosowana by wzmacniać i odżywiać ciało.

ü  Prezentację ziół terapeutycznych i sposobów ich przygotowania,

ü  Prezentację zabiegów Medycyny Chińskiej (masaż Tuina, akupunktura, moksa, bańki),

Masaż Tuina jest odmianą masażu specyficzną dla Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Poprawia krążenie, ułatwia gojenie tkanek oraz redukuje bóle.

ü  Indywidualne konsultacje z specjalista Medycyny Chińskiej; diagnostyka pulsu, języka i zalecenia terapeutyczne,

ü  Pomiar ciśnienia tętniczego i kontrola wagi.

ü  Prezentacje różnych form ćwiczeń terapeutycznych i udział w nich

ü  Automasaż (Dao Yin), ćwiczenia oddechowe, prezentacja technik relaksacji.

ü  ok. 1 godz. dziennie zabiegów (masaż, akupunktura, banki)

ü  Gimnastykę poranną dla chętnych: ćwiczenia tybetańskie i inne ćwiczenia dobrane do potrzeb uczestnikow turnusu

ü  Wycieczkę rowerowa dla chętnych.


Zajęcia i zabiegi odbywać się będą w miarę możliwości rano i wieczorem tak, by pozostawić uczestnikom czas wolny w ciągu dnia.


Turnusy organizujemy na zasadzie indywidualnej lub grupowej w zależności od liczby chętnych i nie wpływa to na realizowany program pobytu.

 

 

  

CZYM JEST I JAK DZIAŁA KURACJA OCZYSZCZAJĄCA POPRZEZ DIETĘ  OWOCOWĄ-WARZYWNĄ WG. DR EWY DĄBROWSKIEJ?

 Każdego dnia nasz organizm jest narażony na kontakt z wieloma toksynami, które zaburzają równowagę i funkcjonowanie naszego organizmu. Biorą się one przede wszystkim: z tego, co zjadamy i czym oddychamy, ze środowiska, w jakim mieszkamy czy naszych negatywnych emocji. Jedyną radą, aby odzyskać stan równowagi jest oczyszczenie naszego organizmu przy jednoczesnej regeneracji psychiki i układu sensorycznego.

Dieta owocowo-warzywna jest formą postu – czyli powstrzymywaniem się od jedzenia, trwającym od 2 do 6-ciu tygodni.  Z codziennego jadłospisu eliminujemy głównie mięso, tłuszcze, nabiał i zboża/skrobie. Poprzez niedostateczne odżywianie zewnątrz uaktywnione zostaje zastępcze odżywianie wewnętrzne – tzw. drugi program energetyczny. Dzięki temu organizm sam się leczy. W czasie diety zostają uruchomione mechanizmy samo naprawcze, przywracające równowagę – czyli zdrowie.

Informacja o zdrowiu jest zakodowana w genach każdej komórki. Toksyny zaburzają mechanizm regulacji organizmu. Oczyszczanie, pozwala organizmowi znowu normalnie funkcjonować. Dostarczając 400-600 kcal przestawiamy  organizm na korzystanie z własnych zapasów białka i tłuszczu. Wydalana jest zbędna woda, usuwane zbędne komórki i ogniska zapalne, tłuszcz z tkanek i kwas moczowy odłożony w stawach. Zanika uczucie głodu.

Korzyści z leczenia dietą: stabilizacja ciśnienie krwi, normalizacja poziomu cukru we krwi, rozpuszczanie zakrzepów i cofanie procesów miażdżycowych, hamowanie wytwarzania wolnych rodników (odpowiedzialnych za wywoływanie chorób cywilizacyjnych) i unieszkodliwianie już istniejących, usprawnianie wydalania z organizmu wszelkich toksyn (oczyszcza otłuszczoną wątrobę, złogi w stawach), odblokowanie układu immunologicznego, rewitalizacja i regeneracja organizmu (odmłodzenie i długowieczność), "zjadanie" zapasów tłuszczu.

 

Ponieważ w czasie kuracji zostają przywrócone własne mechanizmy regulacyjne, dlatego też należy redukować dawki leków pod kontrolą lekarza, gdyż na dietach niskokalorycznych szybciej mogą ujawnić się działania uboczne leków.

 

Wskazania dla osób: zdrowych, w celach profilaktycznych i w profilaktyce nowotworowej; chorych z zaburzeniami metabolicznymi: nadwagą, otyłością, nadciśnieniem, wysokim cholesterolem, miażdżycą, kamicą nerkową, skazą moczanową, zakrzepami żylnymi; z przewlekłymi chorobami zapalnymi: nawracającymi infekcjami migdałów i zatok, reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobami alergicznymi skóry, astmą oskrzelową, chorobą wrzodową, przewlekłym zapaleniem wątroby; z chorobami zwyrodnieniowymi stawów; z zaćmą; z paradentozą; z chorobami skóry: łuszczycą, sklerodermią, porfirią; cierpiącymi na zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego: zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia, zgagę; chorych z innymi chorobami cywilizacyjnymi: choroba wieńcowa, cukrzyca (na lekach doustnych), alergie; ze stanami obniżonej odporności (częste infekcje)

Przeciwwskazania:

Choroby psychiczne i ciężkie depresje, gruźlica, cukrzyca na insulinie, nadczynność tarczycy, niedoczynność, nadnerczy, wyniszczenie organizmu (nowotwory), ciąża i okres karmienia, wiek - przed okresem dojrzewania, wszelkie ostre stany chorobowe i choroby zakaźne.

 

 

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAC Z WCZASÓW ODCHUDZAJĄCO –OCZYSZCZAJĄCYCH:

Program, jaki stworzyliśmy wykorzystuje i łączy wiedzę i techniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i współczesnej Naturopatii. Został on tak skonstruowany, aby każdy uczestnik turnusu mógł być traktowany indywidualnie, uwzględniając jego możliwości fizyczne oraz przeciwwskazania do stosowania diety niskokalorycznej lub surowej – wówczas układamy program alternatywny.

W takcie turnusu uzyskują państwo poprawę kondycji fizycznej i samopoczucia; wiedze na temat zdrowego żywienia i prozdrowotnego stylu życia i otrzymają państwo pomoc w opracowaniu własnego programu profilaktyczno-leczniczego.

Specjalistyczne zabiegi takie jak masaż Tuina lub bańkami pomogą państwu w oczyszczeniu całego organizmu (organy wewnętrzne, mięśnie, ścięgna, skóra), wzmocnią odporność i dodadzą energii.

Proste ćwiczenia odmładzające, spacery na świeżym powietrzu, Nordic Walking czy skoki na trampolinie wpłyną pozytywnie nie tylko na sile i giętkość mięsni, ale również na psychikę.  

W czasie dwutygodniowej kuracji większość uczestników może pozbyć się sie ok. 10% swojej wagi.

 Odniesienia do Tradycyjnej Medycyny Chinskiej dotycza jedynie Turnusów z dietą owocowo-warzywna wspomaganych zabiegami Medycyny Chinskiej. Zwykłe Turnusy z dietą owocowo-warzywną nie zawierają ani diagnostyki, ani zabiegow Tradycyjnej Medycyny Chinskiej. Klienci moga z nich jednak skorzystać na życzenie, za dodatkową opłatą.


 

 

W wolnych chwilach zapraszamy do zwiedzania okolicy:


Kujawy to teren bogaty krajoznawczo i turystyczne. Polecamy zwiedzanie średniowiecznego miasto Kopernika - Torunia, zabytkowego Płocka, skansenu w Biskupinie, czy Mysiej Wieży w Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Polecamy wycieczki rowerowe do Ciechocinka i Nieszawy (prom przez Wisłę). Dla dzieci: park wodny i park dinozaurów - Jura Park w Solcu Kujawskim, zabytkową kolejka wąskotorową ze Żnina do Biskupina i Gąsawy.


Rezerwacje przyjmujemy drogą telefoniczną pod numerem: 054 251 34 99 lub 728822265 oraz droga mailową na adres biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl

Zgłoszenie zostaje przyjęte po wpłacie zaliczki w wysokości 200,00 zł.

Pozostałą część opłaty za turnus prosimy uiścić w pierwszym dniu pobytu.

 

Pobierz ten artykuł:
Pobierz zawartość działu: Wczasy zdrowotne, Turnusy terapeutyczne i kursy

Czytaj poprzedni: Plakat
Czytaj następny: Turnusy terapeutyczne z Medycyną Chińska
   
  kwiatek
stopka mapa
Jeśli posiadasz ciekawe artykuły, które chciałbyś zobaczyć na łamach naszego serwisu, pytanie, sugestię lub propozycję zmian, czy też prowadzisz podobną działalność (sklep lub gabinet) i chcesz nawiązać kontakt - wyślij do nas swoje zgłoszenie.
LOTOS CMCtel: +48 (54) 251 34 99biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
   
Copyright © CMC-Lotos - wczasy odchudzające Wykonanie strony: Rafał Misiak i Sebastian Kubiś
Projekt graficzny: JKuik.design
Pozycjonowanie: Globnet
margines prawy